Процедура купівлі-продажу деревини на онлайн платформі Прозорро.Продажі

Інтернет платформа Prozorro.Sale пропонує послуги з продажу лісу протягом останнього року. Значним поштовхом до прийняття такого рішення були багаточисленні факти фіксації корупційних схем при укладенні договорів на пряму між господарствами по заготівлі лісу. При проведенні онлайн аукціонів по реалізації необробленої деревини тіньові схеми унеможливлюються, а також факти втручання третіх осіб у процедуру торгів. Такі зміни призведуть до прозорості на ринку продажу лісу та привернення максимального числа учасників.

Процес купівлі та продажу лісгосп продукції на інтернет торгах

Питання чесності та відкритості при продажі лісу піднімалося громадянами дуже давно. Факти напружених відносин між постійними лісозаготівельними господарствами і представниками приватного бізнесу підтверджуються навіть зі слів Дарини Марчак, яка знаходиться на посаді операційного директора Prozorro.Sale. Фахівцем виокремлюються наступні ключові проблеми традиційної системи із продажу деревини:

 1. тіньове встановлення цін на ліс і підвищення розцінок на собівартість сировини штучним чином;
 2. відсутність гарантій на високу якість товару навіть після факту підписання договору;
 3. можливість зриву строків доставки продукції, визначених у договорі;
 4. наявність факту приховування дат і назв лотів майбутніх аукціонів для реалізації їх конкретним покупцям;
 5. невідповідність якості продукції тій, що заявлена на торгах, так як лісгоспи часто змішують деревину різної якості в одну партію.

Продаж деревини на електронних платформах Прозорро.Продажі

Онлайн аукціони в новоствореній системі покликані відображати обґрунтовану ціну на продукцію лісозаготівельних компаній. На інтернет майданчиках Prozorro.Sale на протязі 5-ти років систематично відбуваються процедури з реалізації чи орендування державного та комунального майна. Серед представлених лотів бувають:

 • автотранспортні засоби;
 • активи від малої приватизації;
 • об’єкти нерухомості;
 • земельні угіддя;
 • майно збанкрутілих компаній;
 • дозволи на процедуру розробки джерел корисних копалин;
 • державні заводи «Укрспирт».

Розмір отриманого прибутку від таких торгів за весь термін їх проведення склав 36,7 млрд. грн.

Урядом України у лютому 2020 року запущено проект, який обов’язує хоча б 25% від усієї державної продукції лісгоспів збувати на онлайн платформі Прозорро.Продажі. Таке рішення дасть можливість позбутися корупції та дискримінаційних дій по відношенні до усіх можливих покупців. За цим посиланням https://megasale.com.ua/prodazh-lisu-na-vidkrytyh-auktsionah-dp-prozoro-prodazhi/ можна дізнатися усі останні новини про систему збути деревини та особливості проведення торгів.